Apie mus

Mes tikime, kad meilė ir gyvenimo laimė slypi ne išskirtinumuose, o eilinėje kasdienybėje. Kiekvienoje įprastoje dienos akimirkoje. Mes tikime paprastumu. Tikime, kad didelę laimę kiekvienas kuriame iš mažiausių smulkmenų.

 

Šiame dideliame pasaulyje mes visi įpratę dirbti, stengtis ir aukotis, laukdami ir tikėdamiesi didelių dalykų, kurdami didelius planus, siekdami didelių tikslų. Tik visiško atsitiktinumo dėka, sustoję ar aplinkybių priversti sulėtinti tempą, kartais imame ir suprantame – laimė yra maži dalykai! Smulkmenos, kurios mus supa kasdien; tos pačios, kurių nepastebime, dairydamiesi toli į priekį, savo didelių tikslų link. O juk viskas prasideda nuo pirmo žingsnio. Čia pat, mums po nosimi. Čia vyksta gyvenimas, čia gyvena meilė, laimė ir mūsų svajonės. Neįtikėtina, tačiau tik nustojus bėgti šuoliais ir gyventi rytojumi, imame ir suprantame, kiek daug nuostabių dalykų turime čia, dabar, šalia.

 

Mes tokie patys kaip ir Jūs, kaip daugelis iš mūsų. Per dažnai bėgame ir skubame, per uoliai stengiamės pralenkti laiką. Laimė, kad esame kartu – esame maža vieninga šeima ir stengiamės vienas kitą sustabdyti, kai tik pastebime, kad gyvenimo karuselė mus įsuko taip stipriai, kad akyse susiliejo savaitės, veidai, pokalbiai, pažadai. Mokomės to kiekvieną dieną, mylime vienas kitą ir gyvenimą – stengiamės nepražiopsoti ir išgyventi kiekvieną gražią jo akimirką.  

 

Kolekcionuojame smulkmenas, mažus atradimus ir kasdienius ritualus. Tikime, kad laimė – tai mūsų pasirinkimas. Mes renkamės laimę. Randame ją slypinčią kasdienėse smulkmenose.

 

Skaniame ir subalansuotame maiste (net jei pietūs laukia darbe, o vakarienė – automobilyje).

Lėtuose valgymo ritualuose, žvilgčiojant ne į laikrodį, o į prie stalo susirinkusių brangiausių žmonių akis ir šypsenas.

Įkvepiančiuose žmonėse ir ne mažiau įkvepiančiose knygose.

Turininguose pokalbiuose ir kiekvienąkart praturtinančiose kelionėse (ne tik į tolimus pasaulio kraštus, bet ir į save pačius).

Minkšluose pataluose ir saldžiuose sapnuose.

Nuolatiniame judėjime, kartais įspiriant sau į užpakalį ir prisiverčiant išeiti iš komforto zonos, – štai čia, pasirodo, dažniau nei kur kitur vyksta stebuklai ir pildosi svajonės!

 

Pamažu, žingsnis po žingsnio, į „Saulėtos virtuvės“ internetinės parduotuvės lentynas sugulė tai, kas mums yra laimė ir meilė:

 

  • MAISTAS. Aukščiausios kokybės ir neįtikėtino dailumo pietų dėžutės tiems, kurie valgo ne namie, tačiau vertina kokybišką, maistingą, subalansuotą maistą; tiems, kurie tiki – nėra skanesnio maisto nei tas, kurį pasigaminame namuose (tai visiška tiesa!); ir tiems, kurie nepamiršta pasirūpinti ne tik savo, bet ir savo darželinukų ar mokyklinukų pietų bei užkandžių lauknešėliais. Prie šių pietų dėžučių būtinai priderinkite ir priedus: nuo vandens gertuvės (gerkime daugiau vandens, tai labai svarbu!) iki kepimo indelių, skirtų būtent Jūsų pietų dėžutei (ne tik patogu ir praktiška, bet, dievaži, kaip žavu!). Šios pietų dėžutės mus įtikino, kad meilė iš pirmo žvilgsnio iš tiesų yra ne pramanas, o gryniausia tiesa – įsimylėjome jas per akimirksnį ir esame tikri, kad Jūsų istorija bus tokia pati. Belieka atsakyti sau į klausimą: romantiška rožinė ar solidi juoda? O gal žaisminga ryškiai žalia?

 

  • JAUKIŲ NAMŲ RITUALAI. Dieviname būti čia ir dabar, neskubėti, mėgautis jaukiais namais ir kurti mažus šeimos ritualus. Nors kartais tai atrodo lyg neįmanoma misija, viskas kur kas paprasčiau – pakanka į kasdienybę įnešti šiek tiek mažų pokyčių! Natūralus linas ir rankų darbo stalo tekstilė įprastą vakarienę gali paversti ypatingu Jūsų šeimos ritualu: padenkite stalą, užklokite jį mylimiausios spalvos lininiu stalo takeliu, lėkštes padabinkite lininėmis servetėlėmis, stiklines pripildykite naminio limonado (ar puodelius – kvapnios arbatos), pamerkite puokštę gėlių, o nosį pradėjus kutenti gardiems iš virtuvės sklindantiems aromatams, visus namiškius pakvieskite prie stalo. Ar žinojote, kad taip gimsta įsimintiniausios šeimos ir stalo istorijos? Iš akimirkų. Pačių mažiausių, tačiau visada tokių reikšmingų akimirkų...

 

  • STILINGAS IR ATSAKINGAS VARTOJIMAS. Kruopščiai puoselėdami savo kiemą suprantame, kad šiuo vienu aru žemės gamta tikrai nesibaigia. Ir kad ir kaip mėgtume savo laiką leisti čia, vasarą basas kojų pėdas kutenant žolei, suprantame – kiekvienas turime pradėti nuo savęs. Ar bandėte kada suskaičiuoti, kiek nereikalingų maišelių kaskart parsinešate iš parduotuvės? O kiek pirkinių vėliau iškeliauja į šiukšlių dėžę, nes ypatingų pasiūlymų suvilioti įsigijote šiek tiek daugiau nei užtektų? Mes esame už pagarbą maistui ir jo nešvaistymą – iš likučių galima pasigaminti puikių patiekalų, o juos sudėti į savo ir vaikų pietų dėžutes. Daugiau nei skatiname įvesti šią tradiciją savo namuose! Besaikio plastiko ir maišelių vartojimo taip pat nepalaikome – vietoje to rankinėje ir automobilyje visada turime daugkartinį lininį pirkinių krepšį. Stilius ir atsakingas vartojimas viename? Taip, tai mūsų pasirinkimas! Kviečiame žengti šį žingsnį kartu ir išsirinkti dailiausią rankų darbo krepšį – jų turime ir nedidelių, skirtų mažoms coliukėms, ir visai didžiulių, mėgstantiems ant peties neštis visą savo gyvenimą. Nes, taip, žinoma, su šiuo krepšiu drąsiai galite keliauti ne tik į parduotuvę, bet ir į pasivaikščiojimą, iškylą, paplūdimį, sporto klubą, biblioteką ar net darbą!

 

Mes tikime, kad gyvenimas yra smulkmenos. Tikime, kad kasdienė laimė – mūsų pasirinkimas. Atraskite ją paprastose kasdienybės akimirkose, puoselėkite ir auginkite. Gyvenkite gyvenimą, o mes būsime daugiau nei laimingi, jei šiame kelyje eisime greta vieni kitų, palaikydami ir dalindamiesi neblėstančiu įkvėpimu.

 

Su meile,

Asta, Donatas ir mažylis Joris